Foto

HAKKIMIZDA

Ben OSTEOPAT Hasan ASMATÜLÜ, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra 16 yıl Üniversite hastanesinde görev yaptım. Son 10 yıldır serbest olarak çalışmaktayım.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyona ilaveten 19 yıldır OMT ve Osteopati eğitimi aldım ve yenilerini almaya devam ediyorum. Türkiye’nin ilk Osteopati Uzmanlarından biriyim. Eğitimimiz; merkezi Almanya da bulunan IFAO(Institut für angewandte Osteopathie)
Ayrıca Homeopati, Temel hipnoz ( Bilinç altı regresyon terapisi ), Dry Needling, Akupunktur, Cinsel terapi ve kPNI ( klinik Psiko-Nöro-Immünoloji ve beslenme ) sertifikasyon proğramını bitirdim. Çok yönlü olmak ve tam bir bütüncül yaklaşım içerisinde insanlarımıza faydalı olabilmenin başarısını görmek için.

Yıllardır Osteopati, FTR, OMT ve PNI uyguluyorum. Genellikle çok ağır vakalar olmasına rağmen bir kaç seans da çoğunlukla sonuç alıyorum. Tabi ki bu başarımı binlerce saat eğitim ve 30 000 seanstan fazla uygulamalarıma borçluyum.
 
Bütün bu uzmanlıkları almış olmak, bizim bakış açımızı oldukça kapsamlı tutmaktadır. Dolayısıyla bir çok rahatsızlık durumunda aynı anda şikayetlerinden kurtulma imkanı sunuyor.

Sonuç olarak da örnek vermek gerekirse; her 100 operasyon önerilen ( bel-boyun fıtıkları, carpal tünel sendromu, menüsküs vs gibi ) rahatsızlığı olanın %98 ameliyattan kurtuluyor. Migrenlilerde her 100 kişiden ikisi %20-30 civarında iyileşirken %98'i mükemmel düzeyde iğnesiz ve ilaçsız olarak migrenlerinden kurtuluyorlar. Daha bir çok şikayetlerde benzer sonuçlar alıyoruz
 
ÖNERİ: Uygulamalarda 5-10 seansta iyileşme sağlanamıyorsa, devam etmenin bir anlamı yok. Çoğu zaman duyduğunuz gibi, iyileşmenin 15 gün sonra yada 2 ay sonra olacağı şeklindeki ifadeleri lütfen dikkate almayınız.
Teşhisi birçok uzman doktor koyabilir ama tedaviyi uygulamak bir sanattır.Bilgi, eğitim ve tecrübe gerektirir. Maalesef birçok tedavi ünitelerinde hiçbir vasfı olmayan kişilere, insanların sağlığını hiçe saymak suretiyle tedavi yaptırıldığını üzülerek ifade etmek istiyorum. Tabi ki böyle durumlarda 20 seans da olur 50 seans da.

Neden tercih ediliyoruz?

İnsanlar onlarca seans gidip Fizik tedavi ve plasebo etkisinden başka tedavi etme özelliği olmayan cihazlarla iyileşebileceklerini düşünüyorlar. Görsel ve yazılı basında çıkan reklamlar, ondan bundan duyulan bir takım yöntemlerin abartılı olarak söylenmesi etkili olsa gerek.
İnsanların yaşadığı sorunlarda neden olmuş, niçin olmuş, vücutta yolunda gitmeyen sebepler nelerdir bunlara bakmak gerekir. Sorunun kaynağına inmek gerekir. Vücudumuz fizyolojik olarak çalışamıyorsa, bunun için yeterli yaşam enerjisi yok ise her türlü hastalığa açık hale geliriz.
Osteopati, manul terapi ve Psiko-Nöro-İmminoloji yöntemleriyle sebep-sonuç ilişkisine bakılır, resmin tamamı görülmeye çalışılır. Uygulamalarda buna göre yapılacağından çok kısa sürede sonuç alınır.

Benim aldığım vak'aların %90’nı 1-7 seans arsında sürmekte. Migren konusunda ise son 7 yıldır yoğun çalışmalarım sonucunda her 100 vak'anın 1-2 tanesi %20-30 civarında iyileşirken %98’i ise mükemmel düzeyde iyileşme sağlamaktayım. Tabi ki hiçbir cihaz ve ilaç kullanmadan başarmak'tayım. Buda Dünyada en iyi olduğumu göstermesi nedeniyle mutluyum. Bu başarımı bel ve boyun fıtıklarından diz problemlerine kadar bir çok rahatsızlıklarda benzer sonuçlar almaktayım.
Bana güvenen herkese teşekkür eder sağlık ve mutluluklar dilerim.
 
Uzman Osteopat Hasan ASMATÜLÜ
 

 

 

 

 

Bu site Osteopati, Manuel terapi, Beslenme ve Bağışıklık sistemin zarar görmesi nedeniyle hastalıklara sebebiyet veren problemleri vurgulamak. Ülkemizde henüz tam olarak bilinmeyen, ama dünyada yaygın olarak kullanılan yöntemler konusunda bilgi vermek, insanlarımızı bilinçlendirmek adına düzenlenmiştir. Uygulamalarda Manuel teknikler olup, kimyasal ilaç yada enjeksiyonun yanı sıra tedavi ettiği düşünülen hiç bir cihaz bulunmamaktadır.