OSTEOPATİNİN FARKI

OSTEOPAT NEdir

                         OSTEOPATİNİN FARKI

     

     Osteopati ile diğer tedaviler arasındaki fark osteopatı hastanın sadece sorunlu bölgesinin değil bütün vücudunu ele alarak hastalığa neden olan disfonksiyonu bularak o bölgeyi tedavi etmektedir. Aynı zamanda hastanın gelecekte tekrar sorun yaşamasının önüne de geçmiş olmaktadır. Örneğin hastanın omuzu ağrıyorsa sorunun orda olduğu anlamı taşımamaktadır. Sorun boyun, sırt, üst karın bölgesi organları, mediastinum, diyafrağma, kaslar,Cranyal, fasyalar, vücuttaki asimetriler ve hatta sakrum bile olabilir. Osteopat bütüncül terapi yaklaşımına sahip olduğu için uygulamalarını ona göre planlar ve de uyğular.                                                    

      Bu inceleme sonucunda osteopatın uygulamaları kan dolaşımını, lenf ve sinir sistemini, fasyaları, organlar, kas-iskelet sistemini de göz önünde tutacak nitelikte olmaktadır. Osteopati bütün vücudu ve vücuttaki değişik sistemleri içine alacak şekilde bir yaklaşım göstermektedir.

Semptomatik değil sebebe yönelik tedavi edilir ise(Ağrıyı değil, ağrıya sebep  olan problem ne ise onu tedavi etmek) o zaman vücudun önündeki engel kalkacağı için, kendi kendine iyileştirme mekanizması devreye girecektir.